Aktuality

9/2018 – Prodej hovězího masa z vlastního chovu

CENÍK VYZRÁLÉHO HOVĚZÍHO MASA

Nabízíme hovězí maso dvouletých býků a jalovic z vlastního ekologického chovu plemene Galloway. Zvířata chováme celoročně na našich pastvinách v CHKO Orlické hory, v zimě je krmíme lučním senem. Nepřikrmujeme je jadrným krmivem ani siláží. Porážíme je v nedalekých malých rodinných jatkách. Po porážce maso prochází procesem týdenního suchého zrání. Poté jsou čtvrtě bourány na 0,5 až 1,5 kg kusy bez kostí, vakuovány a chlazeny. Takto připravené maso prodáváme. Chlazené vakuované maso v chladničce vydrží 30 dnů.

 

Hovězí balíček 5 kg (cca 1,75 krk a kližka, 1,25 hrudí a bok bez kosti, 2 kg plec a zadní) 900,- Kč

Cena za 1 kg

Svíčková                                            600,- Kč

Roštěnec (vysoký, nízký)                    330,- Kč

Kulatá plec                                         330,- Kč

Falešná svíčková (váleček)                 310,- Kč

Loupaná plec                                      290,- Kč

Zadní                                                  250,- Kč

Plec (přední)                                       200,- Kč

Kližka                                                 180,- Kč

Krk                                                     180,- Kč

Pupek                                                  180,- Kč

Hrudí                                                  140,- Kč

Bok bez kosti                                      140,- Kč

Mleté (podíl masa min. 80%)               175,- Kč

Žebra, morková kost                          35,-  Kč

Játra, ledviny, jazyk, srdce                50,-  Kč

Dršťky                                               40,-  Kč

 

  

 


 

Z dřívějška…

V sobotu 21. března 2015 se koná oslava svátku „Svatý Patrik 2015“, a to již po čtvrté.

Program začíná ve 12 hodin dětským odpolednem. Pro děti připravujeme vycházku kolem Adelheid s několika zastaveními s úkoly (lukostřelba, skotský hod kládou, překonávání přírodních překážek a pár dalších) a závěrečným opékáním špekáčků.

V 15 hodin vystoupí 21 členný Spojený pěvecký sbor klientů Domova na Stříbrném vrchu a Domova pod hradem Žampach s irskými lidovkami. Večer vystoupí folková kapela z Kunštátu na |Moravě Meron, rokytnická punk-countryová formace Líní ježci a naše tradiční patrikovská kapela folk-punkáči z Plzně Cheers!.

Celý den pro vás bude nachystáno zelené a černé pivo, ochutnávka irských whiskey, irské speciality (irish stew, colcannon) a Fandaburgry (hovězí čtvrtlibráky od Fandy).

V sobotu 21. března 2015 na shledanou.

Samotáři z Adelheid.

 


 

V sobotu 16. března 2013 se koná oslava svátku „Svatý Patrik 2013“ . Začínáme v 17. 30,  kdy se nám představí Sbor klientů Domova na Stříbrném vrchu,  v 19.00 vystoupí Vladislav Bukáček s autorským přednesem svých básní, na harfu ho doprovodí Bětka Trojanová.  Od 20. 30 do 06. 00 proběhne koncert skupiny Cheers!

Točit se bude  zelené pivo!

Ano ano, i takhle hluboko v Orlických horách se slaví Den Svatého Patrika, spojující všechny alkoholiky, protestanty a národy v jedno velké objetí. I my vydáme se
tedy do pro nás dosud neznalých končin, aby chrabrý Clan Orlických Horalů potěšili jsme písní
smutnou a v Samotě Adelheid zažehli hřející oheň lásky a pochopení. Pokud, milí bratři a sestry,
pocházíte z těchto končin, vězte naší novinu, protože punk žije i v hustých lesích Orlických.
Cheers!

St. Patrick 2013

 


 

Dne 23. března 2013 od 10. 00 do 17. 00 hodin vás chráněné dílny Kopeček zvou na tradiční Velikonoční řemeslný jarmark v Bartošovicích v Orlických horách. Ukázky řemesel: keramika, tkalcovská dílna, zpracování vlny, košíkářství, pletení pomlásek, výroba píšťalek, zdobení vajíček, řezbářství, velikonoční výzdoba, kovárna, ochutnávka velikonočních jídel, neratovské mazance, pečení chleba, medovina.

V 11. 00 hodin vystoupí Sbor z hor, následovat bude divadélko pro děti.

Své výrobky představí držitelé certifikátu „Orlické hory – originální produkt“.

 


 

Dne 29. září 2012 se v našem penzionu uskutečnil koncert skupiny B r a n.  Za hojné účasti se ve 20 hodin penzionem rozezněla keltská hudba z Bretaně.  Slovo bran znamená v bretonštině havran a v keltských legendách je havran uváděn jako posel zpráv. V případě této kapely je havran poslem zpráv těch navýsost nejlepších. Bran, to je profesionální pojetí hudby vycházející ze starých bretaňských lidových motivů, dávných tanců a zpěvů moře.

Více o skupině: http://www.branband.cz/

Koncert proběhl v rámci akce Světýlka,  která nabídla výstavu i koncerty. Jejím cílem je upozornit na opuštěný kostel v zaniklé vsi Vrchní Orlice mezi Neratovem a Bartošovicemi v Orl.h., a vybrat finance na jeho další opravy. Kostel, ve kterém Jiří Menzel natáčel scény do filmu Obsluhoval jsem anglického krále, byl letos vyhlášen kulturní památkou.

 


 

21. 7. 2012 na Samotě Adelheid proběhla přednáška veterána speciální armádní a policejní jednotky Jiřího Introviče Vyprávění o tom, jak přežít přežití. Jiří Introvič je autorem knihy Dva měsíce v Atlantiku. Zúčastnění posluchači si poslechli povídání o nelehké cestě přes Atlantik, doplněné osobními zkušenostmi z potápění, horolezectví, divoké vody a parašutismu.